Starsparky
Solar Wall Light Outdoor Security Light With Motion Sensor(Pack of 2)
Solar Wall Light Outdoor Security Light With Motion Sensor(Pack of 2)
SKU:SWL-SWL05PRO
Couldn't load pickup availability
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Shipping fee will calculated at check out.
We guarantee that orders placed before 11 am will be dispatched the same day (subject to stock availability), exclude weekends and holidays. After receiving your order confirmation message, you will receive another notification when your order has shipped.
Share
Description
Description
1. BRIGHTER & MORE DURABLE, Supply the Most Professional, Solar Garden Light to Every Family.
2. Detail Benefits
- All in one Aluminum alloy design
- Scientific light distribution
- Human body induction
- Lighting control induction
- OSRAM LED chip
| Light Brightness | 1000 lumens |
| Solar panel Power Polycrystalline, 4.5V/0.6W Li-ion battery | |
| Capacity | 3.7V 7.46WH 2AH/PC |
| Charging/Discharging Temp Charging Time LED (OSRAM) | 0~45*C/-20~60*C |
| 15H 2835 21pcs | |
| Color Temp | 3000K, Ra 80+ |
| Efficiency | 190lm/W |
| UV LED Performance | |
| Lighting Time in Rainyday | > 7days Button Switch, ON/OFF Long Press 1.5s M1: 0+PIR/ 1000LM(10S) |
| Control Mode Lighting Mode | |
| M2: 20LM+PIR/1000LM(10S) | |
| Mode Indication Capacity Indication | |
| PIR | 120,> 5m |
| Core technology | AL S2.1/TCS1.0 |
| Solar Panel Autoclean | |
| IP | IP65 |
| Install Height | 2.5M-3M |
Specification
Specification
Dimension & Weight
Dimension & Weight
Downloads
Downloads

Blog posts
View all-
AC Cleaning Bag Guide: Easy AC Maintenance Tips
Discover Star Sparky’s Cleaning Bag guide! Learn setup, cleaning, and care tips for split-type ACs. #ACCleaning
AC Cleaning Bag Guide: Easy AC Maintenance Tips
Discover Star Sparky’s Cleaning Bag guide! Learn setup, cleaning, and care tips for split-type ACs. #ACCleaning
-
Dimensions and Weights Chart for Split System A...
Selecting the right air conditioner goes beyond assessing cooling capacity; it also involves ensuring the unit’s dimensions are compatible with your space for efficient and hassle-free installation. Accurate measurements play...
Dimensions and Weights Chart for Split System A...
Selecting the right air conditioner goes beyond assessing cooling capacity; it also involves ensuring the unit’s dimensions are compatible with your space for efficient and hassle-free installation. Accurate measurements play...
-
Explore Our Latest Product Catalogue – June 202...
We are excited to announce the release of our June 2025 Product Catalogue! As a trusted supplier of electrical and air conditioning accessories, we’ve carefully curated a selection of high-quality...
Explore Our Latest Product Catalogue – June 202...
We are excited to announce the release of our June 2025 Product Catalogue! As a trusted supplier of electrical and air conditioning accessories, we’ve carefully curated a selection of high-quality...