How to Size a Multi-Split Air Conditioner (Complete Guide)
Brisbane’s humid summers demand the right multi-split air conditioner size — or you’ll face high bills, une...
Read more
Solar Wall Light Multi-purpose Lights Modern Style waterproof solar led exterior wall light
1. 2000LM Brighter & More Durable, Supply the Most Professional Solar Garden Light to Every Family.
2. Detail Benefits
-High lumen LEDs 190lm/W Large Lamp Shade Φ 115mm
-All-in-one alloy design
- PIR:>5m, 120° Anti-interference black Fresnel lens
-Polycrystalline Solar Charging Efficiency :>19%
-IR Receiver Power Switch with LED Status Indicator
| Solar Panel | |
| Power | Polycrystalline, 2W |
| Li-ion battery Capacity | 3.7V38.48WH 2.6AH/PC |
| Charging/Discharging Temp | 0~45°C /-20~ 60°C |
| Charging Time LED (OSRAM) | 13H |
| 2835 60pcs | |
| Efficiency | 190lm/W |
| Performance | |
| Lighting Time in Rainyday | >10 days |
| Control Mode | Button Switch, ON/OFF Long Press 1.5s |
| Lighting Mode(Remote Control) |
M1: 60LM + PIR 2000LM(the 30S) M2: 120LM + PIR 3000LM(30S) M3: 200LM(5H) +40LM(7H)/ PIR 2000LM(30S) T: Short press one time will timing 100% brightness for 10 minutes, short press 2 times for 20 minutes timing of 100% brightness when the timing ends, the light will back to the previous lighting mode |
| Capacity Indication | |
| PIR | 120°,> 5m |
| Core technology | ALS 2.1 /TCS 1.0 |
| IP | IP65 |
| Install Height | 2.5M-3.5M |
No specification available.
No dimensions & weight information available.
No downloadable document available.
Recommended Products
Hand-picked products first, then auto-filled recommendations.
Aircon Buying Guide
Explore practical buying guides, installation tips, and expert advice for air conditioners and electrical products.
Brisbane’s humid summers demand the right multi-split air conditioner size — or you’ll face high bills, une...
Read more
Brisbane's humid air, pollen, dust, and bushfire smoke can make your home feel stuffy and trigger allergies...
Read more
Thinking ducted or ductless for your home? Discover exactly how ducted central HVAC works, the honest pros ...
Read more